Buradasınız
Home > Etkinlik > TOGED ve TED Üniversitesi’nden Oyun Sektörü İçin İşbirliği

TOGED ve TED Üniversitesi’nden Oyun Sektörü İçin İşbirliği

Dijital Oyun Geliştirme Sertifikası

Türkiye Oyun Geliştiricileri Derneği ve TED Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi tarafından ortaklaşa düzenlenen Dijital Oyun Geliştirme Sertifika Programı oyun sektöründe kariyer yapmak isteyen gençleri hedefliyor.

Türkiye Oyun Geliştiricileri Derneği (TOGED), oyun sektörü için yetişmiş iş gücü ihtiyacını karşılama çalışmaları kapsamında TED Üniversitesi ile bir süredir yürüttüğü işbirliğine devam ediyor. Katılımcılar 14 Temmuz’da başlayacak olan 6 haftalık program sonunda TOGED üyesi şirketlerde çalışma fırsatını elde edebiliyor.

İŞKUR Destekli Eğitim Programı

Dijital Oyun Geliştirme Sertifika Programı, ülkemizin oyun sektörüne yetişmiş iş gücü sağlarken gençlere hızla gelişen oyun sektöründe çalışma fırsatı sunmayı amaçlıyor.

Program, yazılım ve tasarım olarak iki bölümden oluşuyor. Sertifika programı kapsamında 4 farklı modül bulunuyor. Yazılım programında “Oyun Tasarımı”, “Unity ile Oyun Programlama” ve “Sanal Gerçeklik ve Kullanıcı Tecrübesi” yer alırken Tasarım programında ise “Oyun Tasarımı”, “Modelleme ve Grafik Tasarım” ve “Ses” modülleri bulunuyor. Her iki eğitim programında ortak olan “Proje” adlı modülde ise katılımcılar takımlar halinde birer proje gerçekleştirecek. 14 Temmuz’da başlayan program 6 hafta boyunca devam edecek. Program, toplamda 50 saatlik eğitim içeriyor.

Bunun yanında, tüm katılımcılar “Hukuki Konular ve Monetizasyon” ve “İşkur İşbaşı Eğitim Programı”adlı seminerlere de katılacaklar. Eğitimi başarıyla tamamlayan katılımcılar İŞKUR’un İşbaşı Eğitim Programı’na katılma ve TOGED üyesi şirketlerde çalışma veya staj yapma şansını da elde edebiliyor.

Alanında Uzman Eğitim Kadrosu

Yazılım programı eğitimi kendilerini oyun programlama, grafik programlama, mobil oyun geliştirme, oyun motorları ve insan-bilgisayar etkileşimleri alanlarında geliştirmek isteyen kişiler için oldukça uygun. Tasarım programının hedef katılımcıları, 3D modelleme ve animasyon, oyun tasarımı ve oyun grafikleri konusunda uzmanlaşmak isteyenlerden oluşuyor.

Dijital Oyun Geliştirme Sertifika Programı’nda yer alan eğitmenler ise TOGED bünyesindeki şirketlerin alanında tecrübeli çalışanları ve TED Üniversitesi’nin akademik kadrosunda yer alan isimleri bulunuyor.

Benzer yazılar

Yukarı