Buradasınız
Home > Güncel > Faber-Castell ile #HerÇocukİçinEğitim

Faber-Castell ile #HerÇocukİçinEğitim

FOREDUCATION.NET – Faber-Castell, her çocuğun eğitim hayallerini gerçekleştirebilmesi ve eşit şartlarda eğitim görebilmesi için UNICEF Türkiye Milli Komitesi ile #HerÇocukİçinEğitim projesini hayata geçirdi.

Pandemi sürecinde ortaya çıkan olumsuz koşullar en çok çocukları etkiledi. UNICEF tarafından açıklanan rapora göre, dünya genelinde okul öncesi çağdaki en az 40 milyon çocuk, onlar için büyük önem taşıyan erken çocukluk eğitiminden mahrum kaldı. Faber-Castell, bu sürecin iyileştirilmesi ve her çocuğun eşit şartlarda eğitimi için UNICEF’i destekleyerek #HerÇocukİçinEğitim projesini başlattı.

Bu süreçte tüketicilerin yapacağı Faber-Castell okul alışverişleri, ihtiyaç sahibi çocukların eğitimine destek olacak.

Okul alışverişi ile çocukların eğitim hayallerine ortak olun
Eğitim alanında gerçekleştirdiği çalışmalarla nesillerin gelişimini destekleyen Faber-Castell, bu yıl yeni eğitim ve öğretim döneminde hayata geçirdiği Her Çocuk İçin Eğitim projesine herkesi davet ediyor. Toplumun kalkınması ve daha eğitimli nesillerin gelişimi için her çocuğun eşit koşullarda eğitim alması gerektiğine inanan marka, bu doğrultuda UNICEF’i destekliyor. Çocukların eğitim hayallerine ortak olmak isteyen herkes, Faber-Castell’in ergonomik ve çocuk gelişimini destekleyen ürünlerinden yapacağı okul alışverişi ile bu projenin bir parçası oluyor.

Benzer yazılar

Yukarı