Buradasınız
Home > Etkinlik > ÇOCUK SANAT FESTİVALİ ZORLU PSM’DE

ÇOCUK SANAT FESTİVALİ ZORLU PSM’DE

Çocuk Festivali

Bu yıl ilk kez 31 Ocak – 3 Şubat tarihleri arasında, 4 gün boyunca Zorlu PSM’de binlerce çocuğu ağırlayacak olan Çocuk Sanat Festivali kapsamında minikler el becerilerini, özgüvenlerini, bedensel ve fiziksel gelişimlerini artırabilecekleri atölyelerden, birbirinden renkli tiyatro temsillerine, film gösterimlerinden, resim sergisine, sahne performanslarından, konserlere ve uzman kişilerle gerçekleştirilecek söyleşilere kadar birçok farklı etkinlik deneyimleyecekler.

Bu yıl ilk kez gerçekleştirilecek ve çocukları sanatın birçok farklı dalıyla bir araya getirecek olan Çocuk Sanat Festivali kapsamında minikler; resimden müziğe, mozaikten dramaya, felsefeden sanat tarihine, animasyondan karikatüre, fotoğrafçılıktan uçurtma yapımına, dijital sanattan kodlamaya uzanan geniş bir yelpazede kurgulanan atölyelere katılma şansı bulacaklar.

Festival kapsamında dansa ilgi duyan minikler Tan Sağtürk Akademi ile klasik bale, jimnastik, Street dance & mini hiphop atölyelerini deneyimleme şansına sahip olacaklar. Müziğe ilgi duyan çocukları ise Doremusic ile Ukulele’den, vurmalı çalgılara pek çok enstrüman ile eğitim alabilecekleri atölyelere katılma şansı bulacak. Festival kapsamında Artkolik ise katılımcı miniklere Tabak Boyama, Karikatür Otoportre, Mozaik ve Tekstil Boyama gibi birçok renkli atölyeye katılma imkanı sunacak. Festival kapsamında Ragıp Savaş Sanat Akademisi de Yaratıcı Drama ve Oyunculuk atölyeleri ile tiyatroya ilgi duyan minikleri bekliyor. Resme ilgi duyan minikler Devrim Erbil ile sanatçının gözünden İstanbul’u renklendirirken, yerli ve yabancı pek çok büyük sanatçının çizgilerine dair fikir sahibi olabilecekler; diğer yandan da Yiğit Yazıcı ile tuvallere hayallerini aktarabilecekler.

Festivalde ayrıca birçok tiyatro ve film gösterimi izleyicilerini bekliyor. Bunun yanında, Çocuk Sanat Festivali, tohumdan toprağa, hayvandan bitkiye doğa sevgisini sanat ile bağdaştırarak çocuklara çok farklı alanlarda deneyimler kazandırmayı hedefliyor.

Tüm çocukları kucaklamayı hedefleyen festivalde görme, işitme ve bedensel engelli çocuklar için de beden perküsyonu gibi çeşitli atölyeler, ve betimlemeli film gösterimleri gerçekleştirilecek.

Festivalde, ebeveynler de konusunun uzmanı kişiler ve fikir önderleri ile bir araya gelerek, çocukla ilgili pek çok konuda söyleşilere katılma şansı yakalayacaklar.

Çocuk Sanat Festivali’nin biletlerine www.biletix.com , Zorlu PSM ve tüm Biletix gişelerinden ulaşmak mümkün.

Benzer yazılar

Yukarı